PATIKE VS PACE-B74494

ГОЛЕМИНИ

Артиклот моментално не е достапен!

Спореди големина

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

Adidas Pace VS е модел со кој лесно се постигнува феноменален кежуал стил. Овие патики со горна површина од синтетичка кожа постигнуваат одличен секојдневен изглед. Класиката на надворешниот изглед се огледа, меѓу другото, и во изборот на бои, каде врвната стилизација се постигнува исклучиво со детали. Квалитетот на овој модел е изразен на повеќе нивоа, но треба да се издвои вулканизираниот ѓон кој ги прави овие спортски чевли исклучително силни. Удобноста што ја обезбедува оваа патика во голема мера се должи на мекиот, амортизиран јазик кога е покриен со мрежеста површина и кој пренесува исклучително чувство на целото стапало. Исто така, малите дупки на површината обезбедуваат здрава средина и проток на воздух. На задната страна има мала лента за полесно носење, а таа ситница покажува колку дизајнот е осмислен до најмалите детали.

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Бренд: ADIDAS
Одржување: Brisati vlažnom krpom
Sušiti na sobnoj temperaturi
Ѓон: Гума
Програм: Машки
Grupa: OBUĆA
Робна група: ПАТИКИ
Постава: Platno
Горен дел: Полиуретан
Додатно:

БРЕНД

ADIDAS> е лидер на европскиот пазар на спортска опрема. Оваа германска компанија е именувана по нејзиниот основач Адолф Ади Даслер и е призната на пазарот за спортски обувки за сите водечки спортови: фудбал, кошарка, трчање, како и квалитетна спортска облека и спортски додатоци . Марката „адидас“ има мисија да стане најдобар светски спортски бренд во областа на фудбалот со слоганот Ништо не е невозможно - и во светот на кошарката со слоганот „Верувај во пет“. Логото на компанијата е претставено со три паралелни линии. Адидас создаде некои од најпознатите спортски модели и линии: Adidas Superstar, Adidas Top Ten , Adidas Beckenbauer , Adidas Universal и Adidas Smith , кои сè уште се меѓу најпопуларните и најпродаваните производи на Адидас. Тој е пионер на иновациите во индустријата за спортска опрема. Иновативните технологии што се применуваат и во производство на обувки и текстил за сите временски услови и сезони: Boost , ClimaHeat, ClimaCool се само некои од нив.

Избери големина

Работно време на контакт центар:
Понеделник-петок: 09-16часот
Сабота: 09-14 часот
Недела- неработна

Податоците се од информативен карактер и подложни на промена. Сите прикажани производи се дел од нашата понуда, но не подразбираат достапност во секој момент. За жал, не можеме да гарантираме дека описот на производот, сликите и информациите се без грешка.