PATIKE ADIZERO RC 4 M-GX6660

ГОЛЕМИНИ

Артиклот моментално не е достапен!

Спореди големина

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

Budite spremni za bilo koji teren na kom se nađete, od opuštenog džogiranja u komšiluku do šumskih staza. Ovaj model patika za tračnje vam omogućava da pružite svoj maksimum na stazi. Upečatljivi dizajn i tehnologija izrade će doprineti da budete dominantni gde god da se nalazite.

Ključne karakteristike:

  • Tehnologija izrade od delimično recikliranih materijala

  • Lighstrike jastučući pružaju udobnost i lagodnost stopalu

  • Perforirano gornjište omogućava cirkulaciju vazduha i čini patike izuzetno laganim

  • Stabilizatori pete pružaju dobro prianjanje na svaku podlogu

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Бренд: ADIDAS
Програм: Машки
Grupa: OBUĆA
Робна група: ПАТИКИ
Додатно:

БРЕНД

ADIDAS> е лидер на европскиот пазар на спортска опрема. Оваа германска компанија е именувана по нејзиниот основач Адолф Ади Даслер и е призната на пазарот за спортски обувки за сите водечки спортови: фудбал, кошарка, трчање, како и квалитетна спортска облека и спортски додатоци . Марката „адидас“ има мисија да стане најдобар светски спортски бренд во областа на фудбалот со слоганот Ништо не е невозможно - и во светот на кошарката со слоганот „Верувај во пет“. Логото на компанијата е претставено со три паралелни линии. Адидас создаде некои од најпознатите спортски модели и линии: Adidas Superstar, Adidas Top Ten , Adidas Beckenbauer , Adidas Universal и Adidas Smith , кои сè уште се меѓу најпопуларните и најпродаваните производи на Адидас. Тој е пионер на иновациите во индустријата за спортска опрема. Иновативните технологии што се применуваат и во производство на обувки и текстил за сите временски услови и сезони: Boost , ClimaHeat, ClimaCool се само некои од нив.

Избери големина

Работно време на контакт центар:
Понеделник-петок: 09-16часот
Сабота: 09-14 часот
Недела- неработна

Податоците се од информативен карактер и подложни на промена. Сите прикажани производи се дел од нашата понуда, но не подразбираат достапност во секој момент. За жал, не можеме да гарантираме дека описот на производот, сликите и информациите се без грешка.