AIR MAX COMMAND LEATHER-749760-001

ГОЛЕМИНИ

Артиклот моментално не е достапен!

Спореди големина

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

Air Max command е модел кој се нуди долги години. Постои голем избор на различни дизајни, а постојано пристигнуваат нови комбинации. Надворешноста е означена со дискретно лого на Nike и натпис на познатата технологија Air Max. Air Max command кожени патики кои гарантираат издржливост и удобност. Покрај квалитетниот материјал кој го сочинува надворешниот дел, внатрешната облога е изработена од квалитетна ткаенина и овозможува исклучителна удобност и одлична вентилација. Моделот е исклучително удобен, што го прави шетањето во нив пријатно и релаксирачко. Користената технологија на производство Air Max овозможува удобност , без многу замор. Ова се должи на воздушниот простор во ѓонот, кој го потиснува секој зголемен притисок врз зглобовите. Издржливоста на ѓонот, кој обезбедува врвна удобност како и интересен надворешен изглед, го прави овој модел одличен чевел за секој ден.

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Одржување: Brisati vlažnom krpom
Да се одржува со препарати за кожа
Ѓон: Гума
Горен дел: Кожа
Состав: Кожа
Програм: Машки
Бренд: NIKE
Grupa: OBUĆA
Робна група: ПАТИКИ
Постава: Platno
Додатно:

БРЕНД

NIKE> е мултинационална компанија во САД, која дизајнира, развива и пласира спортски обувки, облека и друга спортска опрема. Основана во 1964 година како Blue Ribbon Sports, компанијата официјално стана Nike, 1978 година. Компанијата го носи името на грчката божица на победата Ники. Логото на Nike swoosh е едно од најпрепознатливите логоа, како и слоганот „Само направи го тоа“, а во моментов работи во повеќе од 160 земји. Тие се најпознати по најпопуларните модели на спорт и обувки за начин на живот, како и квалитетен текстил и опрема за вежбање. Некои од необичните марки за обувки што направија свој белег се Nike Air Max, Nike Air Jordan, Nike Capri и многу други. Најк има богат асортиман на облека за вежбање: маици, тренерки, џемпери, како и широк спектар на спортски додатоци. Во своето портфолио, Најк има производи со најсовремена технологија, изработени од иновативни материјали и врвен дизајн.

Избери големина

Работно време на контакт центар:
Понеделник-петок: 09-16часот
Сабота: 09-14 часот
Недела- неработна

Податоците се од информативен карактер и подложни на промена. Сите прикажани производи се дел од нашата понуда, но не подразбираат достапност во секој момент. За жал, не можеме да гарантираме дека описот на производот, сликите и информациите се без грешка.