CIPELE DAKAR V.21 + 22 GRITEX-10684-D21G

5.299,00 ден

Заштеди: 1.059,80 ден (-20%)

4.239,20 ден

-

ГОЛЕМИНИ

Спореди големина

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

Машки чевли наменети за студено есенско и зимско време. Горната површина е изработена од квалитетна вештачка кожа, а шарата на ѓонот е изработена од издржлива гума отпорна на абење. Модерната технологија на производство Gritex обезбедува водонепропустливост. Класичен, докажан, моќен дизајн на кој можете да му верувате.

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Одржување: Brisati vlažnom krpom
Да се одржува со препарати за кожа
Робна група: ЧЕВЛИ
Бренд: GRI SPORT
Ѓон: Гума
Горен дел: Кожа
Полиуретан
Состав: Кожа
Полиуретан
Програм: Машки
Grupa: OBUĆA
Постава: Platno
Додатно:

БРЕНД

GRI SPORT> е италијанска марка која е присутна на пазарот од 1977 година. Обувките за Grisport се изработени од најквалитетна кожа од Бразил, додека повеќето модели дополнително се подмачкани, што резултира во зголемена отпорност на надворешни фактори. Удобноста е водечко мото на Гриспорт за слободно време, одење и следење обувки со систем за превенција на повреди. Моделите на Гри се засноваат на најразлични технологии за измислување материјали: Gritex - технологија базирана на заштитна мембрана која е отпорна на надворешни услови како што е суров снег и чија главна улога е да го заштити стапалото од студот. Симпатекс - Одредени модели се засноваат на оваа технологија на изработка на материјал кој е 100% водоотпорен. Вибрам - Посебен вид ѓон, кој нуди максимална изведба, удобност и удобност, како и стабилност на стапалото.

Избери големина

Работно време на контакт центар:
Понеделник-петок: 09-16часот
Сабота: 09-14 часот
Недела- неработна

Податоците се од информативен карактер и подложни на промена. Сите прикажани производи се дел од нашата понуда, но не подразбираат достапност во секој момент. За жал, не можеме да гарантираме дека описот на производот, сликите и информациите се без грешка.