TS CARAPE LOGO FIRENZE 3PACK-3113SXW-932

390,00 ден

Заштеди: 78,00 ден (-20%)

312,00 ден

-

ГОЛЕМИНИ

  • 27-30
  • 31-34

Спореди големина

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

ДЕТСКИ TS ЧОРАПИ

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Grupa: ACCESSORIES
Робна група: Чорапи
Програм: Детски
Бренд: KAPPA
Додатно:

БРЕНД

KAPPA> е италијански производител на спортска облека со над 100 години успешен бизнис. Тој е единствениот спортски бренд што сè уште е во сопственост на Италијанците. Знакот на мажите и жените, со грб што се потпираат едни на други како знак на еднаквост, со години е синоним за спортска опрема од високо ниво, вклучувајќи спортски дресови, квалитетни тренерки, облека и обувки, наменети за професионалци , како и за рекреативци. Без разлика дали се подготвувате за обука, одење или излегување во град - не е важно! Овој италијански бренд ќе ви овозможи удобност, како и модерен и атрактивен изглед кој привлекува внимание каде и да се појавите. Денес Капа е глобален бренд претставен во над 120 земји. Многу клубови и национални тимови во спортови како фудбал, кошарка, скијање, атлетика ... ја носеа и носеа значката Капа. Ѕвездите како Карл Луис, Флоренс Грифит Дојнер и Едвин Мозиз носеа опрема на Капа на Олимпијадата во Лос Анџелес во 1984 година. Денес, многу спонзорирани тимови од брендот Капа се ФК Наполи, ФК Торино и ФИСИ италијанскиот ски тим.

Работно време на контакт центар:
Понеделник-петок: 09-16часот
Сабота: 09-14 часот
Недела- неработна

Податоците се од информативен карактер и подложни на промена. Сите прикажани производи се дел од нашата понуда, но не подразбираат достапност во секој момент. За жал, не можеме да гарантираме дека описот на производот, сликите и информациите се без грешка.