CIPELE NIKE MANOA LEATHER-454350-700

ГОЛЕМИНИ

Артиклот моментално не е достапен!

Спореди големина

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

Овој модел на високи машки патики има модерен дизајн и врвни перформанси. Надворешниот дел на патиката е обложен со кожа која обезбедува супериорна издржливост. Внатрешниот дел има ергономска влошка EVA која овозможува подобра удобност при одење. Ѓонот е изработен од гума, содржи ACG технологија која е наменета за сите површини.

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Одржување: Brisati vlažnom krpom
Да се одржува со препарати за кожа
Робна група: ЧЕВЛИ
ЧИЗМИ
Ѓон: Гума
Горен дел: Кожа
Состав: Кожа
Програм: Машки
Бренд: NIKE
Grupa: OBUĆA
Постава: Platno
Додатно:

БРЕНД

NIKE> е мултинационална компанија во САД, која дизајнира, развива и пласира спортски обувки, облека и друга спортска опрема. Основана во 1964 година како Blue Ribbon Sports, компанијата официјално стана Nike, 1978 година. Компанијата го носи името на грчката божица на победата Ники. Логото на Nike swoosh е едно од најпрепознатливите логоа, како и слоганот „Само направи го тоа“, а во моментов работи во повеќе од 160 земји. Тие се најпознати по најпопуларните модели на спорт и обувки за начин на живот, како и квалитетен текстил и опрема за вежбање. Некои од необичните марки за обувки што направија свој белег се Nike Air Max, Nike Air Jordan, Nike Capri и многу други. Најк има богат асортиман на облека за вежбање: маици, тренерки, џемпери, како и широк спектар на спортски додатоци. Во своето портфолио, Најк има производи со најсовремена технологија, изработени од иновативни материјали и врвен дизајн.

Избери големина

Работно време на контакт центар:
Понеделник-петок: 09-16часот
Сабота: 09-14 часот
Недела- неработна

Податоците се од информативен карактер и подложни на промена. Сите прикажани производи се дел од нашата понуда, но не подразбираат достапност во секој момент. За жал, не можеме да гарантираме дека описот на производот, сликите и информациите се без грешка.