PATIKE NIKE DOWNSHIFTER 10 - CI9981-002

-

4.090,00 ден

Заштеди: 818,00 ден (-20%)

3.272 ден

ГОЛЕМИНИ

  • 7.0
  • 8.0
  • 8.5
  • 10.0
  • 11.0

Спореди големина

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

Обувките за трчање се тие што ќе ви овозможат да ги соборите личните рекорди горниот мрежест дел овозможува вашето стапало да дише и да прима воздух, но неговата издржлива структура исто така ја стабилизира и ја прави безбедна без разлика на која површина трчате. Мекиот среден ѓон го амортизира секој ваш чекор, додека издржливиот гумен ѓон со овие Nike DOWNSHIFTER 10 патики носи издржливост и отпорност на абење. Phylon средниот ѓон. Горен дел: мрежести панели и текстил гумен ѓон

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Програм: Машки
Бренд: NIKE
Робна група: ПАТИКИ

БРЕНД

NIKE> е мултинационална компанија во САД, која дизајнира, развива и пласира спортски обувки, облека и друга спортска опрема. Основана во 1964 година како Blue Ribbon Sports, компанијата официјално стана Nike, 1978 година. Компанијата го носи името на грчката божица на победата Ники. Логото на Nike swoosh е едно од најпрепознатливите логоа, како и слоганот „Само направи го тоа“, а во моментов работи во повеќе од 160 земји. Тие се најпознати по најпопуларните модели на спорт и обувки за начин на живот, како и квалитетен текстил и опрема за вежбање. Некои од необичните марки за обувки што направија свој белег се Nike Air Max, Nike Air Jordan, Nike Capri и многу други. Најк има богат асортиман на облека за вежбање: маици, тренерки, џемпери, како и широк спектар на спортски додатоци. Во своето портфолио, Најк има производи со најсовремена технологија, изработени од иновативни материјали и врвен дизајн.

Избери големина

Работно време на контакт центар:
Понеделник-петок: 09-16часот
Сабота: 09-14 часот
Недела- неработна

Податоците се од информативен карактер и подложни на промена. Сите прикажани производи се дел од нашата понуда, но не подразбираат достапност во секој момент. За жал, не можеме да гарантираме дека описот на производот, сликите и информациите се без грешка.