RUN PATIKE MEN'S NIKE DOWNSHIFTER 8

- 908984-002

ДОСТАПНИ БОИ

ГОЛЕМИНИ ОДРЕДИ ГОЛЕМИНАТА

  • 9.0
  • 12.0

Избери големина

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

Ovaj model ima minimalni dizajn. Gornjište je napravljeno od laganog jednoslojnog mrežastog materijala, što daje odličnu prozračnost. Nedostatak šavova pruža dodatnu udobnost, kao i Phylon u međuđonu, koji se provlači čitavom dužinom patike. Gumeni elementi na spoljnom đonu služe kao ublaživači udarca i omogućavaju mekan i neometan trk. Brazde pomažu u ostvarivanju prirodnog opsega pokreta od palca do pete.

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Робна група: ПАТИКИ
Програм: Машки
Бренд: NIKE
Состав: Полиестер
Одржување: Да се чисти со сува мека четка
Горен дел: Platno
Постава: Platno
Ѓон: Гума

БРЕНД

NIKE> е мултинационална компанија во САД, која дизајнира, развива и пласира спортски обувки, облека и друга спортска опрема. Основана во 1964 година како Blue Ribbon Sports, компанијата официјално стана Nike, 1978 година. Компанијата го носи името на грчката божица на победата Ники. Логото на Nike swoosh е едно од најпрепознатливите логоа, како и слоганот „Само направи го тоа“, а во моментов работи во повеќе од 160 земји. Тие се најпознати по најпопуларните модели на спорт и обувки за начин на живот, како и квалитетен текстил и опрема за вежбање. Некои од необичните марки за обувки што направија свој белег се Nike Air Max, Nike Air Jordan, Nike Capri и многу други. Најк има богат асортиман на облека за вежбање: маици, тренерки, џемпери, како и широк спектар на спортски додатоци. Во своето портфолио, Најк има производи со најсовремена технологија, изработени од иновативни материјали и врвен дизајн.

Податоците се од информативен карактер и подложни на промена. Сите прикажани производи се дел од нашата понуда, но не подразбираат достапност во секој момент. За жал, не можеме да гарантираме дека описот на производот, сликите и информациите се без грешка.