RUN PATIKE NIKE REVOLUTION 5-BQ3207-011

ГОЛЕМИНИ

Артиклот моментално не е достапен!

Спореди големина

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

Обувки за трчање кои носат спортска едноставност и супериорна удобност. Имаат мека облога од пена по целата должина на стапалото за да можете да уживате во удобност на секоја милја. Лесниот плетен материјал се прилепува на вашето стапало обезбедувајќи постојана циркулација на воздухот, додека засилувањето на петицата обезбедува поддршка и издржливост. Централниот дел на ѓонот е исполнет со мека пена и ја намалува тежината на патиките. Гумениот ѓон со распоредени шари обезбедува одлично држење на различни површини и овозможува природно виткање на стапалото.Минималистичкиот дизајн на овие патики лесно се вклопува во вашата секојдневна рутина на трчање.

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Бренд: NIKE
Grupa: OBUĆA
Робна група: ПАТИКИ
Програм: Женски
Додатно:

БРЕНД

NIKE> е мултинационална компанија во САД, која дизајнира, развива и пласира спортски обувки, облека и друга спортска опрема. Основана во 1964 година како Blue Ribbon Sports, компанијата официјално стана Nike, 1978 година. Компанијата го носи името на грчката божица на победата Ники. Логото на Nike swoosh е едно од најпрепознатливите логоа, како и слоганот „Само направи го тоа“, а во моментов работи во повеќе од 160 земји. Тие се најпознати по најпопуларните модели на спорт и обувки за начин на живот, како и квалитетен текстил и опрема за вежбање. Некои од необичните марки за обувки што направија свој белег се Nike Air Max, Nike Air Jordan, Nike Capri и многу други. Најк има богат асортиман на облека за вежбање: маици, тренерки, џемпери, како и широк спектар на спортски додатоци. Во своето портфолио, Најк има производи со најсовремена технологија, изработени од иновативни материјали и врвен дизајн.

Избери големина

Работно време на контакт центар:
Понеделник-петок: 09-16часот
Сабота: 09-14 часот
Недела- неработна

Податоците се од информативен карактер и подложни на промена. Сите прикажани производи се дел од нашата понуда, но не подразбираат достапност во секој момент. За жал, не можеме да гарантираме дека описот на производот, сликите и информациите се без грешка.