ROYAL GLIDE-V53955

3.990,00 ден

Заштеди: 2.394,00 ден (-60%)

1.596,00 ден

-

ГОЛЕМИНИ

  • 11.5

Спореди големина

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

Овој модел е направен по моделот на легендарниот Reebok Classic. Тие се исклучително удобни и флексибилни, добро ги апсорбираат ударите, што ќе ги подигне вашите тренинзи на повисоко ниво. Се вклопуваат во многу комбинации на облека и се идеални за секојдневни активности, на суво време. Лицето на патиката е изработено од полиуретан со дополнителни арматури за врзување за подобра издржливост. Дизајнот со низок рез ја зголемува слободата на движење, а високоабразивниот гумен ѓон со флексибилни жлебови во предниот дел на стапалото обезбедува стабилност и флексибилност. Отстранливата влошка е тука за дополнителна апсорпција на која се прилагодува ортотиката.

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Одржување: Brisati vlažnom krpom
Да се одржува со препарати за кожа
Ѓон: Гума
Горен дел: Кожа
Полиуретан
Програм: Машки
Grupa: OBUĆA
Робна група: ПАТИКИ
Постава: Platno
Бренд: Reebok
Додатно:

БРЕНД

REEBOK> е еден од водечките брендови за спортска облека. Потекнува од Велика Британија во 1895 година, под името Ј.В. Фостер и синови е една од брендовите со најдолга традиција. Во 1958 година, неговите внуци го сменија името во оној што го познаваме денес, еден вид африканска антилопа. Од 2005 година, тој е во сопственост на германскиот „Адидас“. Седиштето на Reebok се наоѓа во Кантон, САД, со канцеларии и продажни места низ целиот свет. Reebok е спонзор на многу спортски асоцијации, настани и институции: UFC, CrossFit, Spartan Race и Les Mills. Производите Reebok вклучуваат патики, облека и додатоци за вежбање, како и опрема за обука. Reebok се фокусира на фитнес производи, крос тренинг, трчање и други спортови, како и карактеристична линија за живот.

Избери големина

Работно време на контакт центар:
Понеделник-петок: 09-16часот
Сабота: 09-14 часот
Недела- неработна

Податоците се од информативен карактер и подложни на промена. Сите прикажани производи се дел од нашата понуда, но не подразбираат достапност во секој момент. За жал, не можеме да гарантираме дека описот на производот, сликите и информациите се без грешка.