RUN PATIKE REEBOK LITE PLUS 2.0 - FX1710

-

3.090,00 ден

Заштеди: 927,00 ден (-30%)

2.163 ден

ГОЛЕМИНИ

Спореди големина

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

Патики кои ќе ви донесат удобно чувство на патеката. Наменети се првенствено за трчање, но се и практичен избор за целодневна облека. Горниот дел на патиките е изработен од синтетика и текстил и нежно го обвиткува стапалото со мрежеста текстура која обезбедува подобрена циркулација на воздухот. Гумениот ѓон е издржлив и добро се прилепува на различни површини. Пената EVA во средниот ѓон го апсорбира ударот и обезбедува лесна, амортизирана поддршка на секој чекор. Специјално дизајнираната влошка им дава удобност и стабилност на вашите стапала.

ДОСТАПНИ БОИ

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Програм: Машки
Робна група: ПАТИКИ
Бренд: Reebok

БРЕНД

REEBOK> е еден од водечките брендови за спортска облека. Потекнува од Велика Британија во 1895 година, под името Ј.В. Фостер и синови е една од брендовите со најдолга традиција. Во 1958 година, неговите внуци го сменија името во оној што го познаваме денес, еден вид африканска антилопа. Од 2005 година, тој е во сопственост на германскиот „Адидас“. Седиштето на Reebok се наоѓа во Кантон, САД, со канцеларии и продажни места низ целиот свет. Reebok е спонзор на многу спортски асоцијации, настани и институции: UFC, CrossFit, Spartan Race и Les Mills. Производите Reebok вклучуваат патики, облека и додатоци за вежбање, како и опрема за обука. Reebok се фокусира на фитнес производи, крос тренинг, трчање и други спортови, како и карактеристична линија за живот.

Избери големина

Податоците се од информативен карактер и подложни на промена. Сите прикажани производи се дел од нашата понуда, но не подразбираат достапност во секој момент. За жал, не можеме да гарантираме дека описот на производот, сликите и информациите се без грешка.