RUN PATIKE UA W CHARGED PURSUIT 2-3022604-001

ГОЛЕМИНИ

Артиклот моментално не е достапен!

Спореди големина

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ

Обувки за трчање за сите тркачи на кои им е потребна флексибилност, удобност и разновидност на патеката. Горниот дел е направен од совршено лесен материјал кој носи стратешка поддршка токму онаму каде што е потребно. Облогите исполнети со пена под јазикот ја зголемува удобноста за време на интензивен тренинг. Внатрешната влошка од пена се прилагодува на контурите на вашето стапало и дополнително придонесува за удобност и висока реакција. Средниот дел на ѓонот е исполнет со пена и носи супериорен спој на удобност и враќање на експлозивна енергија при секое допирање на земјата.Цврстиот и издржлив гумен ѓон обезбедува поддршка во областите со најголемо оптоварување и придонесува за поголема издржливост и супериорно држење на земјата. Овие машките патики за трчање се одличен сојузник за постигнување на најдобри перформанси на тренинзите.

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Grupa: OBUĆA
Робна група: ПАТИКИ
Бренд: UNDER ARMOUR
Програм: Женски
Додатно:

БРЕНД

UNDER ARMOUR е американска компанија за спортски обувки и облека со седиште во Балтимор. Компанијата е основана од Кевин Планк во 1996 година. Како поранешен капитен на фудбалскиот тим на Универзитетот во Мериленд, тој започнал бизнис од подрумот на неговата баба во Вашингтон на 23-годишна возраст. Денес е исклучително успешна компанија и препознатлив бренд низ целиот свет. Under Armour е фокусиран на најмодерното производство и дизајн, со цел да ги зајакне спортистите ширум светот, да им понуди на сите ентузијасти за обука врвна опрема и да им помогне да бидат уште подобри и посилни, а поставените цели поостварливи. Станува збор за еден од омилените спортски брендови кај популацијата чија секојдневна рутина се состои од напорни тренинзи, влегување во форма и соборување на лични рекорди, па секоја нова колекција со нетрпение се чека. Under Armour колекциите се наменети за мажи и жени, а има и колекции наменети за најмладите. Соработката со бројни спортски великани, меѓу кои Tom Brady, Stephen Curry, Bryce Harper, Jordan Spieth, Lindsey Vonn, Dwayne Johnson , помогна да се промовира и популаризира брендот на глобално ниво.

Избери големина

Работно време на контакт центар:
Понеделник-петок: 09-16часот
Сабота: 09-14 часот
Недела- неработна

Податоците се од информативен карактер и подложни на промена. Сите прикажани производи се дел од нашата понуда, но не подразбираат достапност во секој момент. За жал, не можеме да гарантираме дека описот на производот, сликите и информациите се без грешка.