ОБРАБОТКА НА НАРАЧКА И ИСПОРАКА ОД 2-5 РАБОТНИ ДЕНОВИ

Бесплатна испорака за нарачки над 2990 денари

Плаќање со кредитна картичка, готовина при достава и однапред.

CONVERSE

CONVERSE

Компанијата CONVERSE е основана во 1908 година во Америка. Во 1917 година, компанијата го дизајнираше претходникот на модерниот Ол-стар наречен „Нелизгање“. Патиката е составена од гумен ѓон и платнен горен дел. Тие беа дизајнирани како атлетски обувки за кошаркари. Во 1920-тите, благодарение на забелешките и промоциите на Чарлс Тејлор, кошаркар и продавач во компанијата Converse, тие станаа популарни. Поради неговите огромни перформанси во промоција на брендот и подобрувања во дизајнот, неговото име беше додадено на амблемот. Така се роди „Chuck Taylor“ All Star патиката која ја носеа многу професионални кошаркари. Со текот на годините, Converse Chuck Taylor All Stars направија премин од атлетски во секојдневни обувки. Оригинално елитна кошаркарска патика, Chuck Taylor All Star еволуираше во избор на патики за многу субкултури, особено уметници и музичари. Converse е посебна филозофија, заштитен знак на многу генерации, бренд со традиција. Во 2003 година, Најк го купи брендот Конверс.

16 Продукти

Постави опаѓачки
 1. PATIKE CHUCK TAYLOR ALL STAR
  PATIKE CHUCK TAYLOR ALL STAR
  Најниско 2.759,40 ден. Регуларна цена 4.599,00 ден.
  40%
 2. CHUCK TAYLOR ALL STAR MOVE
  CHUCK TAYLOR ALL STAR MOVE
  Најниско 3.009,30 ден. Регуларна цена 4.299,00 ден.
  30%
 3. PATIKE BELMONT
  PATIKE BELMONT
  Најниско 3.399,00 ден.
 4. BELMONT
  BELMONT
  Најниско 3.699,00 ден.
 5. CHUCK TAYLOR ALL STAR MALDEN STREET BOOT
  CHUCK TAYLOR ALL STAR MALDEN STREET BOOT
  Најниско 3.919,30 ден. Регуларна цена 5.599,00 ден.
  30%
 6. PATIKE CHUCK TAYLOR ALL STAR EVA LIFT CANVAS PLATFORM
 7. PATIKECHUCK TAYLOR ALL STAR MOVE CANVAS PLATFORM
  PATIKECHUCK TAYLOR ALL STAR MOVE CANVAS PLATFORM
  Најниско 3.999,00 ден.
 8. PATIKE CHUCK TAYLOR ALL STAR MOVE PLATFORM
  PATIKE CHUCK TAYLOR ALL STAR MOVE PLATFORM
  Најниско 3.999,00 ден.
 9. CHUCK TAYLOR ALL STAR EVA LIFT
  CHUCK TAYLOR ALL STAR EVA LIFT
  Најниско 3.999,00 ден.
 10. PATIKE CHUCK TAYLOR ALL STAR MOVE COLOR POP PLATFORM
 11. PATIKE CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR CORE
  PATIKE CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR CORE
  Најниско 4.290,00 ден.
 12. CHUCK TAYLOR ALL STAR EVA LIFT
  CHUCK TAYLOR ALL STAR EVA LIFT
  Најниско 4.299,00 ден.
 13. CHUCK TAYLOR ALL STAR MALDEN STREET
  CHUCK TAYLOR ALL STAR MALDEN STREET
  Најниско 4.299,00 ден.
 14. CHUCK TAYLOR ALL STAR EVA LIFT
  CHUCK TAYLOR ALL STAR EVA LIFT
  Најниско 4.599,00 ден.
 15. LFS PATIKA CHUCK TAYLOR ALL STAR LIFT
  LFS PATIKA CHUCK TAYLOR ALL STAR LIFT
  Најниско 5.299,00 ден.
 16. CHUCK TAYLOR ALL STAR LIFT
  CHUCK TAYLOR ALL STAR LIFT
  Најниско 5.299,00 ден.

16 Продукти

ОБРАБОТКА НА НАРАЧКА И ИСПОРАКА ОД 2-5 РАБОТНИ ДЕНОВИ

Бесплатна испорака

за нарачки над 2990 денари

ЗАМЕНИ И ПОВРАТИ дозволени во рок од 14 денови од прием на нарачката.

Извади loyalty картица

и уживај во собирање и трошење на поените

Д Спортска Опрема 2024 Сите права задржани . Изработка Smart Web Izrada Smart Web